9.2.2023. Sport i rekreacija
Oštećenje vida nije prepreka za uživanje u sportskim i rekreativnim aktivnostima. Sport i rekreacija imaju značajnu ulogu u rehabilitaciji osoba s oštećenjem vida jer pozitivno utječu na psihičko i fizičko stanje samih osoba. Također bavljenje sportom pomaže emocionalnom stanju osoba s invaliditetom, pridonosi boljoj socijalizaciji u društvu, razvoju psihomotoričkih sposobnosti, te kondiciji. Kroz sportske aktivnosti kao što su el. govorni pikado, viseća kuglana, plivanje, biciklizam i šetnje u Udruzi slijepih SMŽ radimo na poboljšanju općeg zdravlja, tjelesnoj aktivnosti, jačanju samopouzdanja , socijalizaciji naših korisnika.
Na zdravstvenom području fizičke aktivnosti dovode do poboljšanja kardiovaskularnih i respiratornih funkcija , ubrzanja metabolizma te prevencije pretilosti.