Od 10.-12.listopada 2019. sudjelovali smo na studijskom putovanju u Sarajevo po projektu “Korak prema uspjehu “. Nositelj projekta je Udruga Slijepih Međimurske županije, a partneri su Udruga slijepih Zagreb i Udruga slijepih Sisačko-Moslavačko županija. Projekt je 100% sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda (ESF) u okviru natječaja “Podrška socijalnog uključivanja i zapošljavanja marginaliziranih skupina”.
Cilj studijskog putovanja bio je upoznavanje s primjerom dobre prakse zapošljavanja slijepih i slabovidnih osoba, u sklopu posjete TMP d.o.o.-Sarajevo. ,,TMP,, osnovana je kao zaštitna radionica od strane Saveza slijepih Bosne i Hercegovine još 1968 god. kao Centar za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje slijepih i slabovidnih osoba u Nedžarićima – Sarajevo, s ciljem da razvija programe i provodi djelatnosti u okviru kojih će se profesionalno rehabilitirati i zapošljavati slijepe i slabovidne osobe i druge osobe s invaliditetom, što je i danas njihova misija. Danas TMP zapošljava slijepe, slabovidne i druge osobe s invaliditetom u djelatnostima prženja i pakovanja kave, pakovanje zrnastih i praškastih proizvoda, štamparske usluge i izrada ključeva, maloprodaja mješovite robe, fizioterapeutske usluge, ugostiteljske usluge, proizvodnja organske hrane u plasteniku, proizvodnja papirnatih salveta, ručna izrada predmeta od prirodne kože i ručna izrada nakita. Također u kompleksu TMP-a funkcionira i restoran u kojem također rade osobe s invaliditetom. U sklopu putovanja iskusili smo i dašak Sarajeva i Sarajevske kulture kroz obilazak grada i slobodne aktivnosti. Ovim putem zahvaljujemo svim organizatorima,sudionicima i našim domaćinima na ugodnom i produktivnom putovanju