25.8.2022. Danas su nas posjetili naši dragi volonteri iz Udruga IKS, Valentina i Eddy, te smo nastavili s tečajem španjolskog jezika. Današnji sat španjolskog jezika odradili smo uz malu tjelovježbu, ponavljanje naziva dijelova tijela i brojeva do 15.
Nakon ponavljanja nastavili smo s učenjem pojmova vezanih za krajolik i prirodne pojave kroz kratke zagonetke koje nam je pripremila volonterka Valentina. Naučili smo kako se na španjolskom kaže more- mar, rijeka- río, duga- arcoíris, slap-arcoíris, mjesec-luna i sl. Nakon tečaja zabavili smo se uz bojanje unaprijed pripremljenih taktilnih crteža. Na samom završetku aktivnosti volonter Eddy iznenadio nas je finim Senegalskim jelom (piletina s batatom, krumpirom, mrkvom i maslacem od kikirikija). Ovim putem zahvaljujemo volonterima i veselimo se novom susretu 🙂