3.11.2023. djelatnica Udruge sudjelovala je na treningu u organizaciji UNICEF-Hrvatska i Udruge IKS u sklopu UPSHIFT programa. UPSHIFT je program kojeg čine besplatne, neprofitne radionice za mlade, koja objedinjuje poduzetnički i timski duh, inovativnost te praktična znanja. Na radionici se stječu nova znanja i vještine za analiziranje i rješavanje konkretnih problema.

U sklopu gore navedenog treninga naša djelatnica stekla je informacije, znanja i vještine za korištenje Design thinking metode.

Design thinking je inovativna metoda za rješavanje kompleksnih problema i razvijanje kreativnih rješenja. Razvijena je u području dizajna, ali se široko primjenjuje u različitim industrijama i područjima, uključujući poslovanje, obrazovanje, zdravstvo i druge sektore.

Osnovni cilj design thinkinga je stvaranje rješenja koja odgovaraju stvarnim potrebama korisnika. Metoda se temelji na empatiji prema korisnicima, timskom radu, iterativnom procesu i kreativnosti.