24.2.2021. Ovaj prekrasan dan iskoristili smo za boravak u prirodi i za “vrtnu akciju” kroz koju smo na naše povišene vrtne gredice posijali mrkvu,luk,blitvu i celer. Kroz trogodišnji projekt Ministarstva rada mirovinskog sustava obitelji i socijalne politike pod nazivom: „ZAR“- ZAJEDNO,AKTIVNO,RADNO Udruga slijepih SMŽ-Sisak pruža usluge koje pridonose prevenciji institucionalizacije osoba s
invaliditetom i većoj kvaliteti života osoba s invaliditetom (klubovi korisnika, stjecanje novih vještina, radno-okupacijske aktivnost). Jedna od aktivnosti obuhvaćena kroz ovaj projekt je i aktivnost vrtlarenja. Integracijom socijalnih i zdravstvenih pristupa kroz korištenje terapijskih vrtova omogućit ćemo osobama s invaliditetom stjecanje znanja, vještina i iskustva na području organskog uzgoja hrane, što za cilj ima povećanje kvalitete života, održivosti i veće mogućnosti zapošljavanja i samozapošljavanja osoba s invaliditetom i drugih osoba u nepovoljnom položaju.