18.6.2021. Današnji dan proveli smo u društvu volontera,članova i zaposlenika Koordinacije udruga mladih Siska i Udruge IKS u prostoru Kluba mladih SKWHAT. Kroz druženje posjetitelja,volontera i slijepih osoba jačamo inkluzivne komponente društva kroz neformalnu provedbu aktivnosti. Tako je naš današnji zadatak bio objasniti videćim osobama kako slijepe osobe kuhaju i koje tehnike koriste, a videće osobe su dobile priliku pod povezima iskušati svoja druga osjetila. Strani volonteri Europskih snaga solidarnosti su od nas saznali kako se priprema svima poznati sataraš, a mi smo naučili mnoštvo riječi i fraza na francuskom,engleskom i luksemburškom jeziku. Nakon kuhanja i razgovora o zdravom načinu prehrane krenuli smo u zajednički obilazak povišenih vrtnih gredica u krugu Kluba mladih Skwhat, te smo podijelili svoja znanja o važnosti tla, bilju i vrtlarenju. Nakon finog ručka nastavili smo s druženjem uz igranje društvenih igara prilagođenih slijepim i slabovidnim osobama. Ovom prilikom zahvaljujemo svim sudionicima i veselimo se ponovnom susretu.