S ponosom objavljujemo prvi u nizu od šest mini dokumentarnih filmova u formi intervjua koji su nastali u suradnji s Udrugom IKS i članicama Aktiva žena Udruge slijepih SMŽ-Sisak.Saznajte što žene s ovog područja misle o pojmu obitelji, o ulogama koje imaju ili su imale kao žene, te o ženama s ovog područja općenito.
Iz ove suradnje u Udruzi IKS “rodila” se kampanja za osnaživanje žena ( http://udrugaiks.hr/10928-2/ ).
Ova kampanja je zaista posebna, promovira ženska prava, osnaživanje žena i to kroz teme poput pozitivnog stava prema vlastitom tijelu, liderstva, obrazovanja ili uzora. Ova kampanja napravljena je s ciljem da se podsjeti žene da ih niko nema pravo kontrolirati i da vas podsjetimo na to da su ženska prava daleko od stjecanja i sigurnosti. Ova kampanja govori o osvješćivanju nužnosti rodne ravnopravnosti.